OBEZİTE CERRAHİSİ

Obezite Cerrahisi Ne Zaman Uygulanır?

Fazla kilolarından kurtulmak için başvuran her kişiye obezite cerrahisi yani bariatrik cerrahi uygulanmıyor. Eğer kişi vücut kitle indeksi (VKİ) 35’in altında bir değere sahipse, egzersiz ve sağlıklı bir beslenme programı yani diyet tedavisi ile ile kilo vermesi mümkün. Vücut kitle indeksi 35-40’ın arasında olan veya 40’ın üzerinde yani morbid obez olan hastalara ise genellikle mide küçültme ameliyatı gibi cerrahi yöntemler uygulanıyor.

Mide küçültme ameliyatları; tüp mide ameliyatı, mide bandı (mide kelepçesi) ve gastrik bypass yöntemleri olarak üçe ayrılıyor. Uzmanların detaylı incelemesi sonrası mide küçültme ameliyatı yöntemine karar veriliyor. Ayrıca mide balonu gibi ameliyatsız yöntemler de uygulanabiliyor.

SimoMed İle Obezite Cerrahisi

Obezite tedavisi multidisipliner bir yöntem olduğu için başvuran kişiyi; diyetisyen, endokronoloji, psikoloji ve cerrahi gibi farklı branşlardan uzmanlar değerlendiriyor. Bu değerlendirme sonucunda ancak uygun hastalara cerrahi seçenek öneriliyor. Uygun hastanın seçilmesi ve uygun cerrahi yöntemin uygulanması, tedavi başarısını artıran faktörlerin başında geliyor.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz…