Göz Sağlığı Ve Hastalıkları

Genel Göz Muayenesi

Gözlerimiz 5 duyu organımız arasında bize dünyanın tüm güzelliklerini gösteren, hayata bağlayan, öğrenme ve algılama yeteneğimizin %85’ini borçlu olduğumuz, vücudun beyinden sonra en karmaşık ve önemli organıdır. Doğumdan ölüme; yaş, genetik, sistemik hastalıklar ve dış faktörler sebebiyle gözlerimizi tehdit edebilecek pek çok hastalık bulunur.

Tüm göz hastalıklarında erken teşhis, tedavide başarının ilk şartıdır. Doğru teşhis ise yüksek teknolojilerle yapılan tam kapsamlı muayene ile mümkündür. Göz ile ilgili herhangi bir şikayet olmasa bile olası risklerin erken tespiti için uzmanlar çocuklarda 1, 3 ve 5 yaşlarında, yetişkinlerde ise yılda bir kez göz muayenesi önermektedir.

SimoMed İle Göz Tedavisi

Gözlük kullanan veya kullanmayan herkesin şikayeti olmasa bile yılda bir kez göz muayenesi yaptırması gereklidir. Çocuklarda bu süre 6 ayda bir, hatta bazı durumlarda doktorunuzun gerekli görmesi ile daha sık olabilir. Göz sağlığının yanı sıra, sıradan bir göz muayenesiyle hipertansiyondan şeker hastalığına, genetik hastalıklardan böbrek hastalıklarına, beyin tümörlerine dek birçok hastalığın tanısı konulabilmektedir.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  • Katarakt Tedavisi (Facoemülsifikasyon)
  • Glokom ve Tedavisi (Göz Tansiyonu)
  • Pediatrik Oftalmoloji
  • Şaşılık
  • Oküloplastik Cerrahi